Sklypo ribų patikrinimas

Prieš įsigyjant žemės sklypą, kuriam jau atlikti tikslieji matavimai, rekomenduojame patikrinti ar vietovėje esantys riboženkliai atitinka kadastrinių matavimų plane, esančią informaciją/situaciją ir LKS-94 koordinates. Pasitaiko atvejų, kai žemės sklypo ribos yra netiksliai paženklintos vietovėje arba tiesiog riboženkliai piktavališkai perstatyti. Dėl šios priežasties, ateityje gali kilti nesusipratimų, pavyzdžiui dėl nevietoje aptvertos tvoros ar įrengto įvažiavimo į sklypą.

Ar be matininko galima patikrinti sklypo ribas?

Trumpas atsakymas taip galite pasitikrinti ribų ilgius, jeigu sklypo konfigūracija paprasta – tarkime 4 taškai ir vietovė yra lygi t.y. neturi ženklių reljefo perauštėjimų, vandens telkinių ar kitų objektų apsunkinančių tiesioginį matomumą tarp riboženklių. Tuomet imate matavimo juostą (ruletę) ir matuojate atstumus tarp riboženklių. Šie atstumai turi sutapti su žemės sklypo plane nurodytais atstumais. Pažymetina, kad matavimo juosta turi būti ne trumpesnė negu ilgiausia sklypo kraštinė t.y. jeigu ilgiausia kraštinė yra 40 metrų tuomet reikės 40+ metrų ilgio matavimo juostos.

Jeigu sklypo konfigūraciją sudėtinga, ribos turi daug posūkio taškų, kraštinės ilgos ar tiesiog perkamas žemės sklypas yra brangus rekomenduojame kreiptis pas mus – mes ne tik patikrinsime riboženklių koordinates vietovėje, bet ir įvertinsime turimus dokumentus dėl kitų galimų klaidų ar neatitikimų.

Kiek kainuoja sklypo ribų patikrinimas?

Sklypo ribų patikrinimas kainuoja tiek pat kaip ir sklypo ribų žymėjimas.


Turite kitų/papildomų klausimų ar norite pasiteirauti dėl matavimų kainos? Kreipkitės telefonu  +370 603 45 805 arba el. paštu  info@geomanai.lt