Fotogrametriniai matavimai

Teikiame aerokartografavimo paslaugas t.y. atliekame teritorijos rekognoskaciją, planuojame skrydžių maršrutus, vykdome aerofoto (ortofoto) vaizdų rinkimą (fotografavimą), vėliau juos kruopščiai apdorojame ir pateikiame reikalingą medžiagą užsakovui, tai gali būti: teritorijos planas, topografinė nuotrauka, iškasų/sankasų tūrių skaičiavimo rezultatai arba tiesiog taškų masyvas (point cloud).

Jeigu turite kitų/papildomų klausimų ar norite pasiteirauti dėl fotogrametrinių matavimų kainos kreipkitės telefonu 📞 +370 603 45 805 arba el. paštu 📧 info@geomanai.lt

Anksčiau kartografavimas buvo reikalingas norint fiksuoti kelius, sudaryti žemėlapius, ieškoti įvairių teritorijos pasikeitimų. Šiuo metu kartografavimas plačiai naudojamas teritorijų planavimo ir projektavimo srityje, miškininkystėje, statybų sektoriuje, kasyboje norint užfiksuoti tam tikros teritorijos matmenis, pakitimus ar surinkti kitus duomenis. Neišimtis yra ir ortofotografija. Darbams atlikti būtina samdytis specialistus, kurie žino kaip ir turi tam reikalingą įrangą.

Šiuolaikinė kartografavimo atšaka – ortofoto kūrimas. Aero – oras, tad nuotraukos, kurios vėliau bus skirtos kartografijai, bus daromos būtent fotografuojant iš oro. Taigi dronas gali būti efektyviai naudojamas matavimuose / geodezijoje / kartografijoje.

Fotogrametrija šiuolaikinėje geodezijoje

Fotogrametrija – mokslas nagrinėjantis objektų formą, dydį ir padėtį naudojantis jų fotonuotraukomis. Aerofotografiniai ir kosminiai vaizdai yra vieni svarbiausių ir pagrindinių informacijos apie Žemės paviršių ir jame esančių objektų rinkimo priemonių. Be jų būtų sunku sudaryti topografinius bei teminius žemėlapius, atlikti miškotvarkos bei žemėtvarkos darbus. Nuolat tobulinant skraidymo techniką (dronus), fotogrametrinius prietaisus (fotokameras) bei skaitmenines technologijas (specializuota programinė įranga), didėja fotogrametrijos pritaikymo galimybės kasdieniams darbams atlikti, kaip: žemės kadastriniai matavimai, topografinių nuotraukų sudarymas, sankasų ir iškasų tūrio skaičiavimai, rekognoskavimo medžiagos surinkimas ir t.t. ir pan…

Aerokartografavimo technologijos

Dar visai neseniai kartografavimas ir žemės išteklių žvalgyba buvo atliekama iš sraigtasparnių ar lėktuvų stengiantis kuo tiksliau pateikti žemės sklypo valdas, schemas, erdvinius vaizdus ir net pjūvius. Šiuo metu darbams dažniausiai naudojami bepiločiai orlaiviai, kurie labai palengvino įprastus kartografavimo darbus.

Juolab, specialiai šiai paskirčiai kurtos kompiuterinės sistemos, įvairios programos bei kitos technologijos leidžia paprastai ir patogiai apdoroti, platinti bei saugoti gautą informaciją, kurios panaudojimo galimybės yra labai įvairios. Duomenų apdorojimas tapo ne tik paprastesnis, tačiau ir inovatyvesnis bei tikslesnis. O tai kartografijos darbams yra labai svarbu.

Aerokartografavimas – daugelio procesų pavertimas kur kas lengvesniais.

 • Darbų eigos fiksavimas.
 • Projektinių duomenų prieš ir po lyginimas ir derinimas.
 • Kontūrų kartografavimo darbai.
 • Tikslūs darbų duomenys.
 • Darbų planavimo procesas tampa paprastesnis.

Aerokartografavimas yra kruopštus ir atsakingas darbas, tad tinkamai jį atlikti gali tik tie, kurie turi reikalingą techniką, žino kaip ir yra pasiruošę kiekvieną detalę apgalvoti bei įgyvendinti.

UAV, UAS, BO ir GSD – kas tai ?

UAV (Angl.: Unmanned Aerial Vehicle) arba UAS (Angl.: Unmanned Aerial Systems), kitaip Bepiločiai Orlaiviai (BO) arba tiesiog dronai sparčiai besivystanti technologija, puikiai pritaikoma ir geodezijoje.

BO susideda iš trijų pagrindinių komponentų:

 • Bepilotis Orlaivis su aukštos raiškos kamera;
 • Programinės įrangos skirtos valdyti Bepilotį Orlaivį foto medžiagos surinkimo metu;
 • Programinės įrangos naudojamos tolimesniam nuotraukų apdorojimui, objektų braižymui ir/ar eksportavimui.

GSD – matematinis dydis, kuris atitinka ortofoto (nuotraukos) vieno pikselio reikšmę ir realų dydį vietovėje. t.y. vieno pikselio nuotraukoje dydis “ant” žemės. Kuo vienas pikselis apima mažesnę teritoriją tuo tikslesnis/detalesnis gaunamas rezultatas;

Programine įranga apdorojus BO surinktą medžiagą, gaunamas taškų debesis (pointcloud) ir ortofotografinė nuotrauka (ortofotografija).

Lietuvos kosmoso asociacija (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų institutas (KMTI) teigia, kad Lietuvoje bepiločių orlaivių naudojimas yra labai patogus, šalyje yra puikios sąlygos jų skraidymui bei darbų atlikimui. Vienas iš jų – aerofotogrametrija.

Bepiločio orlaivio naudojimo pranašumai

Visai neseniai aerokartografavimo darbams atlikti buvo naudojami tik įprasti lėktuvai aprūpinti specialia įranga, kurią skrydžio metu valdė įgula. Pakelti lėktuvą į orą nėra pigus ar greitas procesas, bet gaunamas duomenų kiekis ir detalumas valstybės ar miesto mastu atsipirkdavo, įvertinus tai, kad medžiaga naudodavosi visi.

Visgi, technologijoms sparčiai judant į priekį tuo pačiu atsiranda ir daugiau inovatyvių būdų, kurie padeda ne tik specialistams greičiau atlikti darbus, tačiau ir klientams gauti kokybiškesnes paslaugas. O kas svarbiausiai, kad šiuos darbus dabar gali atlikti vienas žmogus.

Bepiločiai orlaiviai plačiai naudojami aerokartografavimo darbams atlikti. Jų nauda – akivaizdi ir kol nebus pasiūlyta inovatyvesnė alternatyva – ši yra geriausia.

 • Teritorijos kartografavimo greitis – per trumpą laiką kartografuojamos didelės teritorijos;
 • Saugumas – galima kartografuoti sunkiai pasiekiamas teritorijas tokias kaip: pelkės, kalnai, šlaitai, karjerai, durpynai, intensyvus eismas;
 • Detalumas – gaunama žymiai daugiau duomenų negu naudojant elektroninius tacheometrus ar šiuo metu plačiai naudojamus GPS/GNSS imtuvus;
 • Bepiločių orlaivių valdymas yra paprastas ir saugus, tad puikiai tiks net ir sudėtingose vietose, greta miškų ar panašiai;
 • Įrašoma informacija yra labai aiški ir puikiai suprantama, kad specialistai gebėtų ją tinkamai iššifruoti ir pateikti ataskaitas klientams.

Bepiločio orlaivio pritaikymas

Nors aerokartografavimo darbai yra vieni dažniausių, kurie atitekami naudojant bepiločius orlaivius, tačiau jų panaudojimo galimybės yra kiek platesnės. Inžinerinės geodezijos ir kitiems darbams atlikti dronai naudojami labai dažnai, kadangi jie leidžia sutaupyti laiko bei pateikti tikslius duomenis.

Aerokartografavimas – mūsų „arkliukas”

Žinoma, kad ir kokie naudingi ir reikalingi yra bepiločiai orlaiviai, tačiau be specialisto žinių nebus įmanoma tinkamai atlikti kartografavimo darbų. Tai gana sudėtingas ir kruopštus procesas, kurį verta palikti geriausiems savo srities profesionalams.

Geomanai komandą sudaro geriausi savo srities profesionalai, kurie dirba vardan klientų ir būtent jiems. Kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvienu atveju detali konsultacija, atsakymas į klausimus yra būtinas ir labai reikalingas.

 1. Geomanai komanda kalba ne terminais, tačiau kalba, kuri yra suprantama ir prieinama kiekvienam klientui. Svarbiausia yra suvokti, kas ir kodėl yra atliekama, kam reikalingi konkretūs darbai ir kokiais žingsneliais jie bus įgyvendinti. Dažniausiai toks detalumas klientams leidžia paprasčiau suprasti eigą bei procesą;
 2. Kaip jau minėjome, kiekvienas atvejis yra labai individualus, tad konsultacija su specialistais leis paprasčiau suprasti, ko galime tikėtis. Kiekvienam klientui yra pasiūlomas tinkamiausias laikas ir kaina;
 3. Darbams naudojama kokybiška technika, kuri leidžia ne tik tiksliai išmatuoti tam tikrus parametrus, tačiau darbus atlikti greitai ir kokybiškai. Taip prisitaikoma prie individualių klientų poreikių.

Jeigu aerokartografavimo darbai Jums atrodo labai sudėtingi, kyla labai daug klausimų ir nežinote nuo ko pradėti – rekomenduojame kreiptis į mūsų specialistus. Sudėsime visus taškus ant i ir supaprastinsime sudėtingus darbus.

Aerokartografavimo darbai

Jeigu Jus sudomino mūsų teikiamos paslaugos – susisiekite, aptarsime viską detaliau. Jeigu reikės papildomų dokumentų – informuosime arba patys juos gausime iš atitinkamų institucijų. Mūsų tikslas Jums kuo labiau palengvinti darbus.

Darbai gali užtrukti nuo vienos dienos iki mėnesio, tad viskas priklauso nuo užduoties sudėtingumo, reikalingų paslaugų bei kitų aspektų. Jeigu Jums reikalingas itin greitas darbų atlikimas – išskirtinėmis sąlygomis už papildomą mokestį jis yra atliekamas, tad kreipkitės individualiai ir Jums bus pasiūlytas geriausias ir labiausiai priimtinas variantas.

Darbų kokybę bei tikslumą garantuojame.